YVES ROCHER

Hlavní filozofii značky lze shrnout do citace jejího zakladatele Yvese Rochera: „Každý další vědecký objev je jen důkazem toho, že příroda má pravdu.“ Úcta k přírodě a rostlinnému světu určovala směřování a vývoj značky Yves Rocher od jejích počátků a přesvědčení, že „je třeba přírodě vrátit, co nám každým dnem dává,“ trvá dodnes.    

S nápadem založit podnikání na výrobě přípravků s rostlinnými výtažky, a tedy využívat rostliny pro jejich léčivé účinky, přišel Yves Rocher v době, která byla zcela orientována na syntetické produkty a tuto myšlenku považovala za překonanou. Yvesu Rocherovi se nicméně podařilo vytvořit na kosmetickém trhu jedinečný model, který zahrnuje veškeré fáze životního cyklu produktu od pěstování a sběru rostlin, přes výrobu až po distribuci vč. marketingových aktivit. Tento model úspěšně funguje dodnes a kontrola nad celým tímto cyklem umožňuje ve všech etapách snižovat dopad na životní prostředí a na život společnosti.  

Důležitým pilířem filozofie Yves Rocher je také respekt k ženám a k jejich přirozené kráse. Cílem je v rámci komplexní péče nabízet širokou škálu produktů odpovídajících specifickým potřebám každé ženy a její pokožky. Zakladatel společnosti byl od začátku veden přesvědčením, že krása není jen jedna, protože každá žena je jedinečná. Právě na individuálním osobním přístupu kosmetických poradkyň je založen úspěch značky po celém světě.  

Stáhnout článekWebová stránka